Výstava v Národním technickém muzeu - Nejlepší práce pro vás
Požádejte o zavolání

Výstava v Národním technickém muzeu

Národní technické muzeum zve na stálou expozici věnovanou architektuře, inženýrství a designu českých zemí v letech 1860 až 1989. Expozice se skládá z mnoha expozic, mezi nimiž jsou takové unikáty, jako je Van der Graaffův elektrostatický generátor. Astronomický sál je zasvěcen nekonečnosti vesmíru a záři hvězd. Hala dopravy v různých příbězích vypráví o vývoji takových druhů dopravy v České republice, jako jsou automobily, motocykly, kola, letectví, železnice, vodní doprava a požární doprava.

Výstava v Národním technickém muzeu 1

Výstava fotografie a kina vypráví o vývoji fotografie a jejích odvozenin od poloviny 19. století až po současnost. Ukáže hlavní procesy výroby fotografie a jejich vývoj ve stylizovaném fotografickém ateliéru přímo v muzeu. Výstava věnovaná polygrafii vypráví o vývoji hlavních tiskových technologií, ukáže autentickou atmosféru tisku od vynálezu tiskařských strojů až po současnost.

Expozice domácí techniky bude vyprávět o přístrojích, které se používaly v běžném životě v polovině 19. století, výstava chemie o chemických sloučeninách v běžném životě a ukáže, jak fungovaly laboratoře v minulosti a nyní. Kromě toho jsou zde expozice věnované časoměru, horníkům, televizi a dalším technologiím.

Zdroj: Aroundprague