Prezident České republiky pozval krále Velké Británie na návštěvu České republiky - Best Work For You
Požádejte o zavolání

Prezident České republiky pozval krále Velké Británie na návštěvu České republiky

Český prezident Miloš Zeman zaslal v sobotu 10. září oficiální pozvání novému králi Velké Británie Karlu III. k návštěvě republiky. Oznámil to tiskový tajemník českého lídra Jiří Ovčáček.

„Vaše Veličenstvo, dovolte mi využít této příležitosti a popřát vám sílu a úspěch ve vaší nové roli. Váš nástup na trůn přichází ve velmi těžké době, kdy mnoho lidí cítí, že se jejich stará přesvědčení hroutí a strach z nejisté budoucnosti roste. V tomto kontextu hrají britští panovníci historicky nepostradatelnou roli. Jejich vláda a oddanost monarchii slouží v těžkých časech jako maják stability nejen pro obyvatele Velké Británie, ale pro celý svět.

Vaše Veličenstvo, můj osobní vztah s Velkou Británií byl pro mě vždy srdeční záležitostí. Vynikající vztahy mezi našimi zeměmi mají dlouhou historickou tradici, a to i pokud jde o rodokmen královské rodiny. Věřím, že vaše vláda dále prohloubí naše vztahy. Vím, že jste Českou republiku navštívil při mnoha příležitostech a bylo by pro nás velkou ctí, kdybyste jako Jeho Veličenstvo krále Velké Británie a Severního Irska přijal naše pozvání znovu navštívit naši krásnou zemi.  

Ваше Величество, позвольте в заключение еще раз пожелать Вам крепкого здоровья и успехов в работе и личной жизни», – написал президент Чехии.

Zdroj: vinegret.cz