Ministerstvo vnitra ČR zkrátilo lhůtu pro registraci uprchlíků na tři dny - Best Work For You
Požádejte o zavolání

Ministerstvo vnitra ČR zkrátilo lhůtu pro registraci uprchlíků na tři dny

Česká vláda ve středu schválila několik návrhů ministerstva vnitra ohledně uprchlíků z Ukrajiny. Ministerstvo to oznámilo na svém oficiálním webu.

Inovace se projeví 2. května Jsou to následující:

1) Doba, po kterou se musí uprchlíci po příjezdu do země registrovat, se zkrátí z 30 na tři pracovní dny. Taková norma platila již dříve, ale v prvních dnech války Česká republika lhůtu prodloužila, aby unavené lidi nenutila stát ve frontách. Nyní již fronty nejsou, a tak ministerstvo vnitra věří, že tři pracovní dny na registraci budou stačit. Stále to můžete udělat v regionálních uprchlických centrech (KACPU, adresy zde) nebo cizinecké policie;

2) K úplně stejnému zkrácení lhůty z třiceti na tři dny dojde u povinnosti oznámit Ministerstvu vnitra změnu skutečné adresy pobytu. Platí nejen pro uprchlíky, ale i pro cizince s jinými doklady o pobytu. To znamená, že v případě přestěhování bude mít cizinec tři pracovní dny na to, aby ministerstvu oznámil svou novou adresu pobytu. Úřad žádá tuto povinnost nezanedbávat. Pro porušovatele zákon stanoví pokutu.

«Соблюдение обязанности иностранцев сообщать о смене места жительства является абсолютно важным не только для нас, но и для местных органов власти. Только при наличии актуальных данных мы можем целенаправленно планировать использование возможностей размещения в зависимости от того, где они необходимы», – сказал министр внутренних дел Вит Ракушан.

Zdroj: vinegret.cz