Práce na Slovensku – nejlepší práce pro vás
Požádejte o zavolání

Práce na Slovensku

Práce na Slovensku láká cizince odměřeným životním tempem, vysokými platy a rozumnými cenami. Ať už je důvod přestěhování do této země jakýkoli, je docela možné získat zde trvalý pobyt. Ocitnout se v příjemném prostředí země se silnou ekonomikou mezi přátelskými lidmi je skvělou možností, jak začít novou stránku v životě.

Ihned po příjezdu nebo o něco později vyvstává přirozená otázka zaměstnání na Slovensku. Aby byl tento proces účinný, stojí za to zvážit několik nuancí.

Práce na Slovensku. bestwork4you

Požadovaná odvětví

Na Slovensku je automobilový průmysl velmi rozvinutý, byly zde vybudovány a úspěšně fungují továrny světoznámých koncernů Volkswagen, Kia, Peugeot, Citroen. Specialisté v tomto odvětví budou mít samozřejmě možnost oficiálního zaměstnání s dobrým platem.

Kromě toho jsou běžná volná místa pro zahraniční uchazeče v jiných oblastech činnosti:

 • IT specialisté i bez znalosti slovenského jazyka, ale znalost angličtiny výhodou;
 • zdravotničtí pracovníci - zdravotní sestry, lékaři s příslušným vzděláním a pracovní praxí;
 • inženýři;
 • zaměstnanci hotelového a restauračního průmyslu;
 • obsluha - kuchařky, chůvy, vychovatelky, zdravotní sestry;
 • dělníci - baliči, uklízeči, dělníci pro továrny;
 • stavitelé všech profilů;
 • zemědělští odborníci.

Je jasné, že kvalifikovanější specialisté si mohou nárokovat vyšší mzdu, ale požadavky na uchazeče o tato volná místa jsou odlišné. V oblastech, kde se předpokládá potenciální komunikace, je znalost slovenského jazyka nepostradatelná. Jazykovou kompetenci proto musí potvrdit učitelé, prodejci a manažeři různých úrovní. Pro odborníky s vyšším vzděláním, kteří se ucházejí o obdobné pozice v zemi, je nezbytným postupem nostrifikace diplomů, tedy jejich uznání Slovenskou republikou. U volných pracovních míst často stačí splnit stanovený věk a být v pořádku. Praxi na obdobné pozici zaměstnavatel samozřejmě vítá a bude pro uchazeče výhodou.

Práce na Slovensku 1

Jak začít hledat práci na Slovensku

Existuje mnoho agentur, které spolupracují se zaměstnavateli na Slovensku a zveřejňují aktuální volná pracovní místa. Služeb těchto zprostředkovatelů lze využít, pokud je stěhování do země předem plánováno. Stačí si vybrat společnosti s dobrou pověstí a ne náhodně. Našim klientům nabízíme pouze zisková a prověřená volná místa, takže si můžete být jisti vynikajícím výsledkem.

Pokud jste však museli náhle odejít, budete si muset hledat práci na místě. Je lepší používat oficiální zdroje, které poskytují rady ohledně hledání dočasného bydlení a práce. Jedná se o záruku právních vztahů se zemí, takže si můžete být jisti výplatou mzdy. Své krajany můžete najít, i když je neznáte, stačí kontaktovat ne osamělé lidi, ale neformální spolky, hledat diaspory. Lidé, kteří jsou v zemi delší dobu, se totiž lépe orientují a navrhnou osvědčené možnosti.

Výhody formálního zaměstnání na Slovensku

Slovensko je zaslouženě považováno za jednu z nejvyspělejších zemí Evropy, a to nejen díky úctě k zákonům, vzájemnému respektu a zákonům dodržujícím občanům. Proto jsou formální nabídky zaměstnání pro migranty v této zemi zárukou produktivní činnosti pro podniky.

Veřejné a soukromé instituce jsou povinny poskytovat záruky zaměstnancům bez ohledu na jejich státní příslušnost nebo státní příslušnost. Porušování pracovněprávních vztahů pro zaměstnavatele může mít nepříjemné následky, proto je lepší, aby vedoucí pracovníci zajistili zaměstnancům důstojné podmínky. Právní práce ve Slovenské republice má řadu významných výhod:

 • šanci realizovat se v oboru, který odpovídá vzdělání;
 • platová úroveň cizinců se neliší od platů Slováků;
 • sociální ochrana - právo na dny volna, dovolenou, nemocenskou;
 • shoda slovenského a ukrajinského jazyka usnadní překonání jazykové bariéry a umožní řešit aktuální pracovní problémy;
 • relativně levné bydlení a rozvinutá infrastruktura;
 • ochrana pracovních práv všech zaměstnanců na úrovni legislativy;
 • zdravotní a sociální pojištění.

Zaměstnavatelé obecně oceňují každého pracovníka, pokud plní své profesní povinnosti a splňuje požadavky na volné pracovní místo. Proto každý, kdo si přeje, bude mít na Slovensku slušnou životní úroveň a naplno prokáže své odborné kvality. Odměnou vám bude změřený rytmus života na venkově, výborná příroda, mírné klima, široká nabídka rekreačních aktivit a výhodná úprava měst a obcí.

Práce na Slovensku 2

vyhlídky

Slováci jsou otevření návštěvníkům, připraveni pomoci a poradit, kde najít práci a bydlení. Pokud mezi uchazeči o vysoce kvalifikované pozice vytvářejí konkurenci pro cizince, pak se většinou nehlásí o volná místa v pracovních oborech v takovém počtu, aby migranty považovali za problém. Usadit se v zemi na dlouhou dobu, a dokonce navždy, je proto pro žadatele docela reálná vyhlídka.

Získání povolení k pobytu bude nějakou dobu trvat, i když na Slovensku je tento postup jednodušší než ve většině zemí EU. Žadatelé o azyl nepotřebují pracovní povolení, protože mohou pracovat na základě pracovní smlouvy. Pokud uvažujeme o dočasném zaměstnání, budete potřebovat pracovní povolení a potvrzení o způsobilosti obsadit volné pracovní místo. Jednotlivé pozice vyžadují další povolení, která lze získat od státních orgánů.

Slovensko vítá rodiny s dětmi, páry i jednotlivce. Nebude problém zařídit děti ve školkách a školách, sehnat dostupné bydlení. Přístup ke zdravotní péči se liší v závislosti na postavení cizince. Pohotovostní péče je poskytována všem bez výjimky a ostatní služby jsou selektivní. Na každodenní úrovni intuitivně rozumíte slovenštině, zpočátku by to mělo stačit. Pro zlepšení jazykové úrovně jsou zdarma kurzy slovenského jazyka pro děti i dospělé.

Na pomalé tempo života v zemi se vyplatí zvyknout si, Slováci neradi dělají věci zbrkle. To je však v mnoha ohledech zárukou kvalitně odvedené práce, kterou nebude nutné znovu předělávat. Při organizaci společenského života na Slovensku jde především o demonstraci respektu k zájmům všech, v zemi jsou respektovány osobní hranice, proto nevytvářejí zbytečný hluk, nikde nehází odpadky a neparkují na zbytečných místech. Slovenská republika je přátelská země, kde mohou migranti nejen pohodlně žít, ale také se realizovat v profesní oblasti.

Práce na Slovensku 3