V neděli 18. května v rámci Mezinárodního dne muzeí lze některá pražská muzea navštívit zdarma. - Nejlepší práce pro vás
Požádejte o zavolání

V neděli 18. května v rámci Mezinárodního dne muzeí lze některá pražská muzea navštívit zdarma.

V tento den bude možné od 10:00 do 20:00 navštívit čtyři pobočky a expozice Národní galerie. Pro turisty a obyvatele republiky budou otevřeny výstavy: Staří Mistři I (Schwarzenbergský palác), Staří Mistři II (Šternberský palác), Středověké umění v Čechách a střední Evropa 1200⁠–⁠1550 (klášter sv. Anežky České), 1796 ⁠–⁠1918 : Umění dlouhého století a 1918–⁠1938: První republika (Veletržní palác).

18. května bude možné zdarma navštívit Národní zemědělské muzeum, Národní muzeum a Muzeum hlavního města Prahy. 

Národní technické muzeum se do kampaně zapojí se zvýhodněným vstupným. Cena vstupenky bude 80 korun, ale za tuto cenu nebude možné vidět některé památky. 

Mezinárodní rada muzeí (ICOM) ustanovila Mezinárodní den muzeí v roce 1977 s cílem zvýšit povědomí o roli muzeí v rozvoji společnosti jako celku. Akce mohou probíhat přes den, víkendy nebo celý týden. Smyslem akce je sjednotit muzea pod heslem "Muzeum jako významný prostředek kulturní výměny, vzájemného obohacování kultur a rozvoje vzájemného porozumění, spolupráce a míru mezi národy."

Zdroj: 420on.cz